اردوغان تهدید کرد: مرزهایمان را برای ورود مهاجران به اروپا باز می کنیم

به گزارش وبلاگ عینکی باهوش، ایرنا نوشت: رئیس جمهوری ترکیه روز پنجشنبه خطاب به کشورهای اروپایی گفت: اگر طرح منطقه امن آنکارا در داخل سوریه از طرف کشورهای غربی حمایت نشود، مرزهای ترکیه برای ورود مهاجران سوری به اروپا باز خواهد شد.

اردوغان تهدید کرد: مرزهایمان را برای ورود مهاجران به اروپا باز می کنیم

به گزارش خبرگزاری فرانسه، رجب طیب اردوغان در سخنرانی در جمع مقامات حزب حاکم با انتقاد از کم کاری کشورهای اروپایی گفت: بار سنگین مهاجران سوری بیشتر بر عهده ترکیه قرار گرفته است.

ترکیه مصمم است ، منطقه امنی را در داخل سوریه، در امتداد مرز خود ایجاد کند، و اعلام کرده که در صورت عدم توافق با ایالات متحده، آمادگی دارد که منطقه ای امن در داخل سوریه را تا پایان ماه جاری ایجاد کند.

اردوغان با اعتراض از نادیده گرفته شدن طرح منطقه امن ترکیه در سوریه توسط کشورهای غربی گفت: ما به تنهایی نمی توانیم بار سنگین مهاجران را برعهده بگیریم و اگر مجبور بشیم مرزهای خود را برای مهاجران سوری باز خواهیم کرد.

وی افزود: ما پشتیبانی لازم را از جامعه بین الملل به ویژه اتحادیه اروپا دریافت نکردیم.

ترکیه در آوریل سال 2011 مرزهای خود را برای مردم سوریه باز کرد و هم اکنون 3.6 میلیون نفر که از جنگ داخلی فرار کرده اند، نهمین سال خود را در ترکیه می گذرانند. اما از آنجا که ترکیه از رکود اقتصادی رنج می برد و بیکاری در حال افزایش است، خواستار بازگشت مهاجران سوری به کشورشان است.

ترکیه در مارس سال 2016 به توافقی با اتحادیه اروپا دست پیدا کرد که براساس آن، ترکیه می تواند در ازای دریافت وجوه برای کمک به پناهندگان ورود جریان مهاجران سوری به اروپا را کنترل کند.

اما اردوغان کشورهای اروپایی را متهم می کند که به توافق سال 2016 پایبند نبوده و بارها آنکارا را تهدید کرده اند که از این توافق خارج خواهند شد.

25310311

منبع: خبرآنلاین

به "اردوغان تهدید کرد: مرزهایمان را برای ورود مهاجران به اروپا باز می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردوغان تهدید کرد: مرزهایمان را برای ورود مهاجران به اروپا باز می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید