اعلام جهت کسب سهمیه پارالمپیک 2020 برای فوتبال پنج نفره

به گزارش وبلاگ عینکی باهوش، شرایط کسب سهمیه رشته فوتبال پنج نفره برای حضور در بازی های پارالمپیک 2020 توکیو تعیین شد.

اعلام جهت کسب سهمیه پارالمپیک 2020 برای فوتبال پنج نفره

به گزارش وبلاگ عینکی باهوش، فوتبال پنج نفره یکی از رشته هایی است که در بازی های پارالمپیک 2020 توکیو حضور خواهد داشت. در این رشته قرار است هشت سهمیه توزیع گردد که شرایط کسب این سهمیه اعلام شده است.

براساس اعلام مسئولان کمیته بین المللی پارالمپیک، تیم های برزیل به عنوان قهرمان دنیا و ژاپن به عنوان تیم میزبان، حضورشان در پارالمپیک از هم اکنون قطعی شده است و سایر کشورهایی که در این رشته فعال هستند، باید در مسابقات قاره ای برای کسب سهمیه رقابت نمایند.

در سال 2019 در قاره های آمریکا، اروپا، آفریقا و آسیا مسابقات قهرمانی برگزار می گردد که تیم نخست جواز حضور در پارالمپیک را کسب می نماید، البته این شرایط در قاره اروپا متفاوت است و دو تیم مجوز می گیرند.

بدین ترتیب چهره 5 تیم تیم نیز معین می گردد. آخرین سهمیه باقیمانده نیز در مسابقات گرندپری که طی روزهای 19 تا 24 مارس در توکیو برگزار می گردد، توزیع خواهد شد.

یکی از تیم هایی که امید زیادی به حضور در پارالمپیک دارد، ایران است. تیم کشورمان در پارالمپیک 2016 ریو به مقام نایب قهرمانی رسید و در مسابقات دنیای 2018 اسپانیا نیز از صعود به مرحله دوم باز ماند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "اعلام جهت کسب سهمیه پارالمپیک 2020 برای فوتبال پنج نفره" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام جهت کسب سهمیه پارالمپیک 2020 برای فوتبال پنج نفره"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید