ترامپ برای رقابت با چین به سیلیکون ولی احتیاج دارد ، آیا غول های فناوی با رئیس جمهور آمریکا دست دوستی می دهند؟

به گزارش وبلاگ عینکی باهوش، گزارش های جدید از کاخ سفید نشان می دهد که وزیر دفاع ایالات متحده؛ جیمز متیس از رئیس جمهور این کشور؛ دونالد ترامپ می خواهد بر مبارزه در خصوص هوش مصنوعی با چین متمرکز گردد.

ترامپ برای رقابت با چین به سیلیکون ولی احتیاج دارد ، آیا غول های فناوی با رئیس جمهور آمریکا دست دوستی می دهند؟

به گزارش وبلاگ عینکی باهوش به نقل از سی ان بی سی، طی روزهای گذشته ترامپ به شدت علیه غولهای سیلیکون ولی شامل آمازون، گوگل، و توییتر موضع منفی گرفته است. آن چه در این میان به شدت محسوس است کوشش ترامپ برای اثبات برتری در رهبری هوش مصنوعی است.

به بیان دقیق تر به نظر می رسد ترامپ در کوشش است ثابت کند در ارتباط خود با سیلیکون ولی رهبر اصلی است.اما این روزها افزون بر رقابت با رهبران سیلیکون ولی، دونالد ترامپ یک رسالت دیگر دارد؛ کوشش برای برتری بر چین در حوزه هوش مصنوعی.

شاید بر همین اساس هم باشد که پنتاگون رو گذشته خبر از یک سرمایه گذاری بزرگ در حوزه هوش مصنوعی داد. این سرمایه گذاری 2 میلیارد دلار است و طی پنج سال اجرایی می گردد.

شکی نیست که وزارت دفاع ایالات متحده برای رقابت جدی با چین به یاری های سیلیکون ولی نیاز دارد. اما پرسش این است که آـآیا سلیکون ولی نیز آماده این همکاری است؟

در صورتی که سیلیکون ولی این همکاری را نپذیرد، بخش بزرگی از معادلات دونالد ترامپ به هم می ریزد. دونالد ترامپ در شرایطی به یاری های سیلایکون ولی نیاز دارد که هفته گذشته مدیران ارشد گوگل، فیسبوک و توییتر برای پاسخگویی به سنا احضار شدند و البته توییتر و گوگل نیز چندین بار از سوی ترامپ به اهمال کاری، بی انصافی و رفتار جهت دار محکوم گردیده اند.

کارکنان شرکت های فناوری نیز تمایلی به همکاری با ترامپ ندارند. در ماه های اخیر، هزاران نفر از کارکنان حوزه فناوری از شرکت های بزرگی از جمله گوگل، آمازون و مایکروسافت، شورش های گسترده ای را علیه کارفرمایان خود در زمینه قراردادهای با دولت ترتیب داده اند. بخش عمده ای از این اعتراضات را در خصوص استفاده هوش مصنوعی گوگل در مقاصد نظامی شاهد بودیم..

سال ها پیش اوباما در یکی از سخنرانی ها خود بر لزوم هکاری بین دولت و سلیکون ولی تاکید نموده بود. اکنون باید دید در آشفته بازا تنش ایالات متحده و چین، روابط ترامپ و سیلیکون ولی به کجا می رسد.

منبع: انتخاب

به "ترامپ برای رقابت با چین به سیلیکون ولی احتیاج دارد ، آیا غول های فناوی با رئیس جمهور آمریکا دست دوستی می دهند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ برای رقابت با چین به سیلیکون ولی احتیاج دارد ، آیا غول های فناوی با رئیس جمهور آمریکا دست دوستی می دهند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید