جزئیات نشست شورای عالی کار ؛ پیشنهادها چه بود؟ ، رقم دستمزد کارگران تعیین نشد

به گزارش وبلاگ عینکی باهوش، پس از 10 ساعت مذاکره فشرده، نشست شورای عالی کار باز هم بدون نتیجه انتها یافت و جلسه بعدی به ظهر امروز (پنجشنبه) موکول شد.

جزئیات نشست شورای عالی کار ؛ پیشنهادها چه بود؟ ، رقم دستمزد کارگران تعیین نشد

به گزارش ایسنا، دویست و هشتاد و نهمین نشست شورای عالی کار که از ساعت 15 روز چهارشنبه به ریاست وزیرکار و با حضور انصاری معاون رئیس جمهور، وزیر اقتصاد و دارایی، نماینده سازمان استاندارد و نمایندگان گروههای کارگری و کارفرمایی در وزارت کار شروع شد و پس از 10 ساعت چانه زنی و مذاکره فشرده و سخت به دلیل اختلاف نظر دو گروه کارگری و کارفرمایی درخصوص درصدهای پیشنهادی افزایش مزد، بدون نتیجه به سرانجام رسید.

گروه کارفرمایی از ابتدای جلسه افزایش 15 درصدی حداقل دستمزد کارگران را پیش کشیدند که با مخالفت گروه کارگری روبه شد، نمایندگان کارگری نیز از موضع خود مبنی بر افزایش 50 تا 60 درصد حداقل مزد کارگران کوتاه نیامدند.

وزیر کار در این جلسه تاکید نمود که بنای ما رسیدن به اجماع شرکای اجتماعی و جمع بندی اعضای شورای عالی کار است.

در ادامه نشست، نمایندگان کارگری و کارفرمایی از موضع خود عقب نشینی و درصدهای پیشنهادی خود را تغییر دادند، به نحوی که نمایندگان کارفرمایی بر افزایش 19 درصدی حداقل مزد متمرکز شدند و نمایندگان کارگری پیشنهاد افزایش 45 درصدی دستمزد را مطرح کردند اما جو حاکم بر جلسه به گونه ای بود که دیدگاههای دو طرف به یکدیگر نزدیک نشد.

به گزارش ایسنا، علیرغم آنکه پیش بینی می شد رقم دستمزد کارگران در این نشست تعیین گردد اما به دلیل عدم توافق و اختلاف نظر دو گروه بدون نتیجه سرانجام یافت و جلسه بعدی شورای عالی کار به امروز 29 اسفند ماه موکول شد.

منبع: همشهری آنلاین

به "جزئیات نشست شورای عالی کار ؛ پیشنهادها چه بود؟ ، رقم دستمزد کارگران تعیین نشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات نشست شورای عالی کار ؛ پیشنهادها چه بود؟ ، رقم دستمزد کارگران تعیین نشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید