خبرنگاران کرونا، چهارشنبه سوری در لواسان را آرام تر کرد

به گزارش وبلاگ عینکی باهوش، تهران- خبرنگاران- آخرین سه شنبه سال در لواسان در حالی گذشت که اپیدمی شدن ویروس کرونا و تذکر مسئولان برای خانه ماندن کار خودش را کرد و چهارشنبه سوری 98 در مناطق شمال تهران بدون حاشیه و حادثه تمام شد.

خبرنگاران کرونا، چهارشنبه سوری در لواسان را آرام تر کرد

به گزارش خبرنگار وبلاگ عینکی باهوش، لواسان، یکی از باغ شهرهای خوش آب و هوای استان تهران، همواره میزبان پایتخت نشینانی است که برای گذران اوقات فراغت به ویژه تعطیلات آخر هفته به این منطقه مراجعه می نمایند.

این باغ شهر در آخرین سه شنبه های سال که در رسوم ایرانیان به چهارشنبه سوری مشهور است و بسیار مورد استقبال جوانان قرار می گیرد نیز مرکز تجمع این قشر می گردد که قصد دارند آخرین روزهای سالشان را با شادی و آتش بازی در طبیعت و ارتفاعات نزدیک پایتخت سپری نمایند.

شب گذشته اما، علیرغم حضور چشمگیر مهمانان همیشگی که بی توجه به هشدارهای کرونایی، خانه های خود را به مقصد لواسان ترک نموده بودند، این شهر شبی آرام اما روشن را گذراند.

در کوچه، پس کوچه هایی که همواره در چنین شبی آتش بازی به راه بود و هر محله را صدای ترقه و بوی دود و باروت فرا می گرفت، سال جاری خبری نبود و فقط در فاصله های طولانی، نوری از آتش درب منزلی دیده می شد.

با وجود اینکه اهالی لواسان در این چند روز با کاهش تردد و بستن مغازه ها سعی نموده اند از شیوع ویروس کرونا جلوگیری نمایند و دیشب با برگزاری چهارشنبه سوری مختصر، این دغدغه مندی و احساس مسئولیتشان را به منصه ظهور رساندند.

با این حال، گردشگرانی که ظاهراً حوصله قرنطینه را نداشتند به طبیعت لواسان پناه آورده بودند و دست از این آئین و رسوم دیرین هم نکشیدند!

البته، این مسافران فراری از قرنطینه خانگی هم بی سر و صدا از شهر گذشتند و تمام بی حوصلگی هایشان را بردند در محله های سبو و جاده جنگل را به آتش کشیدند و برگشتند. محله هایی دورتر از مرکز شهر که بیش از خانه و مغازه، زمین های خاکی و طبیعتی دارند که در این مواقع بستر مهمانان چند ساعته هستند.

تردد خودروها در جاده جنگل که تقریباً از 8 شب به اوج رسید، تعجب برانگیز بود. جمع های محبت آمیز و خانوادگی بسیاری هم کنار آتش به چشم می خورد و البته اندک صدای ترقه ای. اما برای اینکه ببینم چقدر نگران کرونا هستند باید نزدیک تر می شدم.

در چند منطقه که ماشین های بیشتری پارک شده بود ایستادم و دیدم با اینکه کودک و پیر و جوان در این جمع ها حضور دارند، خبری از ماسک و دستکش و رعایت آنچنانی توصیه های بهداشتی نیست. البته بعضی از آنها می گفتند الکل در ماشین هست و اگر لازم گردد از آن استفاده می کنیم!

به هر حال کرونا با تمام تهدیدهایی که برای سلامتی دارد، حریف آداب و رسوم ما نشد و مردم آئینی ما هر طور شده چهارشنبه سوری را هم به جا آوردند!

تنها حسنی هم که مراسم سال جاری در لواسانات داشت این بود که بی حاشیه و بی خطرتر از سنوات قبل سپری شد یا به قول معروف به خیر گذشت!

بنا به اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تا به امروز در ایران 16 هزار و 169 نفر به ویروس کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد، 5 هزار و 389 نفر بهبود یافته و 988 نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران کرونا، چهارشنبه سوری در لواسان را آرام تر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کرونا، چهارشنبه سوری در لواسان را آرام تر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید