راهبرد نتفلیکس برای تکرار اسکار رما ، حضور پررنگ ایرلندی اسکورسیزی در فصل جوایز

به گزارش وبلاگ عینکی باهوش، پس از پیروزی های خیره کننده رما در فصل جوایز سینمایی سال گذشته و بردن اسکار بهترین فیلم، شرکت نتفلیکس می خواهد همان راهبرد را برای ایرلندی مارتین اسکورسیزی هم به کار بگیرد.

راهبرد نتفلیکس برای تکرار اسکار رما ، حضور پررنگ ایرلندی اسکورسیزی در فصل جوایز

به گزارش وبلاگ عینکی باهوش به نقل از ایندی وایر، تازه ترین تجربه کارگردانی اسکورسیزی دو هفته پس از رونمایی در افتتاحیه پنجاه و هفتمین جشنواره فیلم نیویورک، از قاره آمریکا بیرون می رود و در مراسم اختتامیه شصت و سومین جشنواره فیلم لندن روی پرده می رود. قرار است رابرت دنیرو، ال پاچینو و جو پشی بازیگران فیلم همراه با کارگردان ایرلندی روز 13 اکتبر در نخستین نمایش اروپایی در لندن حضور داشته باشند.

پروژه 125 میلیون دلاری ایرلندی همکاری دوباره فیلمساز برنده اسکار با فیلمنامه نویس برنده اسکار 17 سال پس از فیلم پیروز دار و دسته نیویورکی است. استیون زایلیان ارمنی-آمریکایی فیلمنامه را بر اساس رمان شنیده ام خانه ها را رنگ می کنی چارلز برانت است و دنیرو در آن برای نهمین بار مقابل دوربین اسکورسیزی رفته است. ضمن اینکه پاچینو در این فیلم نخستین بار با کارگردان 76 ساله آمریکایی همکاری نموده است.

نکته مهم در این میان، راهبرد مدیران نتفلیکس به عنوان تهیه نماینده ایرلندی برای حضور در فصل جوایز سینمایی است. سال گذشته رما به کارگردانی آلفونسو کوارون تقریبا در تمام رویدادهای سینمایی مهم فصل پاییز به نمایش درآمد؛ فیلم ابتدا جایزه شیر طلایی جشنواره ونیز را برد و بعد در جشنواره های تلوراید، تورنتو و نیویورک روی پرده رفت. نتفلیکس حتی فرصت نمایش در رویدادهای منطقه ای از جمله همپتنز، میل ولی، اسکاتس دیل و پالم اسپرینگز را هم از دست نداد.

همین حضور گسترده و پررنگ جشنواره ای در فصل پاییز پیش از اکران عمومی در ماه دسامبر به اعضای آموزشگاه اسکار فرصت داد رما را به اندازه کافی روی پرده تماشا نمایند. نتفلیکس که بهار سال گذشته با مدیران جشنواره کن به مشکل خورده بود، فیلم کوارون را با اجرای یک برنامه اکران گسترده مشروع جلوه داد و رما خاتمه نامزد 10 جایزه اسکار شد. در نهایت هم دو جایزه اسکار بهترین فیلم و بهترین کارگردان را برد.

با پیروزیت راهبرد جشنواره ای رما، مدیران نتفلیکس همان برنامه را سال جاری برای ایرلندی اسکورسیزی در نظر گرفته اند. هر چند به نظر می رسید نمایش های فیلم می تواند ابتدا از اروپا شروع گردد اما وسواس بیش از اندازه کارگردان روی جلوه های ویژه برای درست کردن تصویر و سن و سال سه بازیگر اصلی، آماده سازی ایرلندی را به تاخیر انداخت و به این ترتیب فیلم اول در آمریکای شمالی رونمایی می گردد و بعد به اروپا می رود.

از سوی دیگر، نتفلیکس همین برنامه را برای داستان ازدواج نوآ بامبک پیاده می نماید که داستان آن به رما بسیار شبیه تر است. فیلم اواخر تابستان در بخش مسابقه جشنواره ونیز به نمایش درمی آید و بعد نوبت اکران در جشنواره های تورنتو و نیویورک می رسد. اگر داستان ازدواج در برنامه نمایش جشنواره تلوراید هم قرار بگیرد، یکی از معدود فیلم های سال جاری خواهد بود که در هر چهار رویداد مهم فصل پاییز حضور داشته است.

با توجه به پیروزیت آمیز بودن راهبرد نتفلیکس در خصوص رما، به نظر می رسد ایرلندی و داستان ازدواج مهم ترین گزینه ای این شبکه پخش اینترنتی برای در فصل جوایز سینمایی سال جاری هستند که در نهایت به اعلام نامزدها و برگزاری مراسم اهدای جوایز اسکار ختم می گردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "راهبرد نتفلیکس برای تکرار اسکار رما ، حضور پررنگ ایرلندی اسکورسیزی در فصل جوایز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهبرد نتفلیکس برای تکرار اسکار رما ، حضور پررنگ ایرلندی اسکورسیزی در فصل جوایز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید