زلاتکو کرانچار: انتظار این است که تیم ملی به نیمه نهایی جام ملت های آسیا راه پیدا کند، می توانیم به المپیک صعود کنیم اما باید شکیبا باشیم

به گزارش وبلاگ عینکی باهوش، زلاتکو کرانچار، سرمربی تیم فوتبال امید کشورمان از روند آماده سازی تیمش ابراز رضایت و تأکید کرد که شاگردان توانایی راهیابی به المپیک 2020 توکیو را دارند.

زلاتکو کرانچار: انتظار این است که تیم ملی به نیمه نهایی جام ملت های آسیا راه پیدا کند، می توانیم به المپیک صعود کنیم اما باید شکیبا باشیم

به گزارش خبرنگار ورزشی وبلاگ عینکی باهوش، زلاتکو کرانچار، سرمربی تیم فوتبال امید کشورمان در حاشیه تمرین امروز (سه شنبه) این تیم گفت: در واقع اوضاع بسیار خوب است و برنامه های ما به خوبی پیش رفته. ما از نظر تمرینات بدنسازی و تکنیکی و تاکتیکی خوب بودیم و تا قبل از سفر به قطر چهار نوبت تمرین داریم و بازیکنان را گروه بندی کردیم تا از نظر جسمی تمامی عضلات بدنی شان آمادگی لازم را به دست بیاورد. امیدوارم در اردوی تدارکاتی مان در قطر هم تیم را در همان سطح بازی های دوستانه مان حفظ کنیم.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا طلسم حضور در المپیک برای تیم امید ایران شکسته می گردد؟، گفت: اول باید شکیبا باشیم و صبر کنیم که دور اول را پشت سر بگذاریم و بعد ببینیم طلسم می شکند یا نه، ولی من که 24 ساعته کنار بازیکنان هستم، می بینم که بازیکنان چه انگیزه و روحیه ای دارند و آنها می دانند که پا در چه راهی گذاشتند. همه می دانیم که باید این مسیر صحیح طی و نهایتاً این طلسم شکسته گردد. این امر می تواند میسر گردد، ولی باید شکیبا باشیم.

سرمربی تیم فوتبال امید کشورمان درباره دیدار دیشب تیم ملی ایران مقابل یمن توضیح داد: اگر خاطرتان باشد من پیش از این هم گفته ام انتظار می رود با توجه به کیفیتی که تیم ایران دارد و همچنین دو دوره حضور پیاپی در جام جهانی شرایط خوبی داشته باشند. از نظر تجربه بچه های تیم ملی کاملاً توانستند خواسته های کی روش را درک نمایند و پا در مسیری بگذارند که سرمربی تیم ملی به عنوان نقشه راه طراحی نموده است. انتظار این است که تیم ملی بین چهار تیم نهایی راه پیدا کند، البته باید بازی دوم را هم ببینیم که گام بلندی است برای ادامه راه تیم ملی. مقابل یمن هم شیوه بازی تیم ملی نشان می داد که کاملاً با آمادگی کامل پا به این مسابقات گذاشته است.

کرانچار درباره این موضوع که تیم فوتبال امید به انضباط تیمی کامل رسیده است، توضیح داد: تا این لحظه خداراشکر ما مسائل انضباطی بین بازیکنان مان نداشته ایم. انتظار بر این است که نفرات وقتی اینجا را ترک می نمایند تحت نظارت و آگاهی شخصی خودشان باشند و اجازه ندهند مورد خاصی پیش بیاید. تا این لحظه وضعیتی فوق العاده از نظر انضباطی چه درون زمین و چه به صورت شخصی بیرون از زمین نداشته ایم. علی شجاعی (بازیکن تیم نساجی) قبل از بازی های آسیایی به دلیل مسائل باشگاهش نتوانست بازی کند. من نمی خواهم بیشتر در این باره صحبت کنم، اما او به اردوی تیم امید دعوت شده است. اسدی هم در جاکارتا به دلیل فشارهایی که وجود داشت نتوانست تحمل کند و خودش خواست اردوی تیم ما را ترک کند. این به معنای خط خوردن این بازیکن نیست. من نظارت دارم و هر وقت این بازیکن به سطح لازم از نظر فنی و روحی رسید به اردوی تیم امید دعوت می گردد. او خط نخورده و احتمال دعوتش هست.

سرمربی تیم فوتبال امید ایران در پاسخ به سؤالی دیگر مبنی بر دعوت از دو رگه ها به تیم امید از جمله آرش شرقی و عرفان اردستانی، توضیح داد: این بازیکنان در لیست کی روش بودند و اولویت هم با بزرگسالان است، اما تیم ملی بزرگسالان به دلیل تعهداتش نتوانست از آنها استفاده کند، به همین دلیل ما از فرصت استفاده کردیم. ما دوم، چهارم و ششم فروردین ماه بازی های انتخابی المپیک 2020 را داریم. اگر فرصتی فراهم گردد قبل از این بازی ها این بازیکنان را دعوت می کنیم تا توانایی های آنها را از نزدیک ببینیم. اگر بتوانند بیایند، چرا از آنها استفاده نکنیم؟ ما باید از نزدیک آنها را ببینیم و قطعاً اگر بازیکنان دیگری هم باشند آنها را به تیم دعوت می کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "زلاتکو کرانچار: انتظار این است که تیم ملی به نیمه نهایی جام ملت های آسیا راه پیدا کند، می توانیم به المپیک صعود کنیم اما باید شکیبا باشیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زلاتکو کرانچار: انتظار این است که تیم ملی به نیمه نهایی جام ملت های آسیا راه پیدا کند، می توانیم به المپیک صعود کنیم اما باید شکیبا باشیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید