سازمان ملل کاهش تنش میان آمریکا و ایران را خواهان شد

به گزارش وبلاگ عینکی باهوش، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل در نشست خبری روز دوشنبه در نیویورک ضمن ابراز نگرانی درباره تنش ها بین آمریکا و ایران، از آنها خواست میزان این تنش ها را کاهش دهند.

سازمان ملل کاهش تنش میان آمریکا و ایران را خواهان شد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ عینکی باهوش، سخنگوی آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل روز دوشنبه (دیروز) در یک نشست مطبوعاتی در مقر این سازمان درباره تشدید تنش و جنگ لفظی بین مقام های آمریکا و ایران ابراز نگرانی کرد و از طرفین خواست تنش ها را کاهش دهند.

به نوشته خبرگزاری شینهوا، استفان دوجاریک گفت: ما از همه طرف ها می خواهیم که از لفاظی و همچنین اقدامات علیه یکدیگر بکاهند. آنجا یک منطقه بسیار بی ثبات است و همواره احتمال سوء برداشت درباره هر تحولی، خواه آن تحول یک اقدام میدانی باشد خواه لفاظی، وجود دارد و این موضوع تنها می تواند سبب بی ثباتی بیشتر این منطقه گردد.

استفان دوجاریک سخنگوی دبیرکل سازمان ملل

سخنگوی گوترش 22 اردیبهشت ماه هم در یک نشست خبری گفته بود: ما درباره ناآرام شدن شرایط بسیار نگرانیم. از همه می خواهیم که حداکثر خویشتنداری را داشته باشند تا از هرگونه تشدید اوضاع و بالا دریافت تنش جلوگیری گردد. گوترش اوضاع را از نزدیک زیر نظر دارد (جزئیات بیشتر).

اظهارات سخنگوی دبیرکل سازمان ملل در شرایطی مطرح شده که دولت آمریکا و شخص رئیس جمهور این کشور در هفته های اخیر بارها به تکرار اتهام زنی های بی سند علیه ایران دست زده و این اتهام زنی ها را به عنوان توجیهی برای تشدید حضور نظامی خود در منطقه غرب آسیا اعلام نموده اند. با این وجود، گزارش های متعددی وجود دارد مبنی بر اینکه این حضور نظامی بخشی از یک جنگ روانی با هدف کشاندن ایران پای میز مذاکره با ایالات متحده است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا این هفته در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز اذعان کرد که جنگ با ایران تبعات زیادی برای اقتصاد آمریکا دارد و او خواستار جنگ نیست.

ق

منبع: خبرگزاری فارس

به "سازمان ملل کاهش تنش میان آمریکا و ایران را خواهان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان ملل کاهش تنش میان آمریکا و ایران را خواهان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید