شمار مشترکان اینترنت پهن باند به 67 میلیون نفر رسید

به گزارش وبلاگ عینکی باهوش به نقل از وزارت ارتباطات، محمدجواد آذری جهرمی در نشست دوره ای دستیاران حقوق شهروندی وزارتخانه ها و سازمان ها که در وزارت ارتباطات برگزار گردید، با اشاره به اینکه منشا بسیاری از گلایه ها به ادراک حقوق شهروندی بر می شود، گفت: ریشه بسیاری از گلایه ها به ادارک حقوق شهروندی بر می شود. با فضایی مواجهیم که استکبار جهانی پرونده هایی را در مورد حقوق شهروندی علیه کشورمان باز نموده و همواره در مورد آن بحث می نمایند.

شمار مشترکان اینترنت پهن باند به 67 میلیون نفر رسید

وی با اشاره به اینکه تفاوت مسئول نسبت به عامه مردم، مسئولیت و پاسخگو بودن است، گفت: مگر می گردد چشم مان را بر پایمال شدن حق مردم ببندیم، در حالی که برابر تک تک اتفاقات زیر مجموعه خود مسئولیم و با مکانیزم های نظارتی باید با حق از دست رفته برخورد کنیم.

وزیر ارتباطات با اشاره به عزم دولت در برطرف تبعیض و ایجاد دسترسی مردم به اطلاعات که جزو حقوق شهروندی است، اظهار کرد: تعداد مشترکان پهن باند در کشور از 34 میلیون به 67 میلیون نفر رسیده و بیش از 56 درصد از روستاهای بالای 20 خانوار به اینترنت پرسرعت متصل گردیده اند. همچنین تعداد شهرهای تحت پوشش پهن باند از 50 به 100 درصد رسیده است تا شکاف دیجیتال به حداقل برسد.

وی با بیان اینکه مطابق آمارهای بین المللی، ایران در سال نخست فعالیت دولت دوازدهم، 20 رتبه در شاخص دولت الکترونیک ارتقا پیدا نموده است، اضافه نمود: فرایندها در دولت الکترونیک به تکریم مردم و ایجاد شفافیت یاری می نماید.

جهرمی با اشاره به ارسال لایحه حقوقی زیرساخت ها به دولت برای تصویب، توضیح داد: 4 لایحه دیگر نیز به زودی برای تصویب ارسال می گردد.

وزیر ارتباطات از رسیدگی به شکایات مردمی با اهمیت و وسواس زیاد اطلاع داد و با بیان اینکه در حوزه اندازه گیری تشعشعات رادیویی نیز سامانه آنلاین پایش این تشعشعات را در دو شهر آماده کردیم و در شهرهای دیگر نیز درصدد آماده سازی آن هستیم، گفت: سامانه 195 را که دریافت شکایات مردمی را برعهده دارد مورد توجه جدی قرار دادیم و شکایات مردمی را در کوتاه ترین زمان پاسخ می دهیم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "شمار مشترکان اینترنت پهن باند به 67 میلیون نفر رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شمار مشترکان اینترنت پهن باند به 67 میلیون نفر رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید