مردم بیچاره آمریکا را درمان کنید یاری به ایران پیشکش

به گزارش وبلاگ عینکی باهوش، در حالی که دولت آمریکا به شدت سرگرم پنهانکاری درباره شیوع ویروس کرونا در این کشور است و بعضی مقامات محلی نسبت به این موضوع اظهار نگرانی می نمایند، دونالد ترامپ گفت: آمریکا آماده یاری به ایران برای مقابله با بحران کروناست.

مردم بیچاره آمریکا را درمان کنید یاری به ایران پیشکش

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ عینکی باهوش، ترامپ، در حاشیه ملاقات با نخست وزیر ایرلند در کاخ سفید، گفت که بعضی کشورها، از جمله ایران، به دلیل شیوع ویروس کرونا در شرایط بحرانی هستند. ما بهترین پزشکان دنیا را داریم و به ایران پیشنهاد یاری داده ایم. اگر آن ها بخواهند، ما مسرور می شویم به آن ها یاری کنیم.

این اظهارات در حالی است که انتشار آمار و اخبار مربوط به شیوع کرونا در آمریکا، محرمانه اعلام شده است. مقامات آمریکایی حتی بر سر راه مبادلات دارویی ایران نیز کارشکنی می نمایند.

آندی اسلاویت مقام سابق وزارت بهداشت آمریکا اخیراً در توییتی هشدارآمیز نوشت: انتظار می رود بیش از یک میلیون تلفات در آمریکا به خاطر شیوع ویروس کرونا داشته باشیم؛ چون ویروس محدود نشده و ما حتی نمی توانیم تست بگیریم.

همچنین کئی پورتر نماینده کنگره گفته است: هزینه تست کرونا در آمریکا، 1331 دلار است. اگر قرار باشد کسی قرنطینه گردد، هزینه آن 4 هزار دلار است. این در حالی است که 33 درصد مردم آمریکا به پزشک مراجعه نمی نمایند، چون پول این هزینه را ندارند.

به ادعای مقامات آمریکایی، 69 هزار شهروند این کشور فقط در اثر بیماری آنفلوآنزا جان خود را از دست داده اند.

اخیراً شهردار نیویورک به خاطر بحران شیوع کرونا، در این شهر شرایط اضطراری اظهار داشت که ممکن است تا 6 ماه ادامه پیدا کند. مدیر اداره بهداشت ایالت اوهایو نیز احتمال داد که یکصد هزار نفر در این ایالت، به ویروس کرونا مبتلا شده باشند.

آنتونی فائوچی مدیر مؤسسه ملی آلرژی و بیماری های واگیردار آمریکا نیز گفت: کشندگی ویروس کرونا 10 برابر بیشتر از آنفلوآنزای فصلی است و شرایط شیوع این بیماری در آمریکا بدتر خواهد شد.

ایلهان عمر نماینده کنگره آمریکا در همین زمینه گفته است: با تعطیلی مدارس آمریکا به خاطر جلوگیری از شیوع کرونا، 22 میلیون دانش آموزی که غذای روزانه شان را در مدرسه دریافت می کردند، گرسنه خواهند ماند.

در آمریکا 44 میلیون نفر بی خانمان که برای هر وعده غذا کوپن می گیرند، زندگی می نمایند.

با این اوصاف به نظر می رسد خطرناک تر از ویروس کرونا برای مردم آمریکا، شخص ترامپ باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "مردم بیچاره آمریکا را درمان کنید یاری به ایران پیشکش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردم بیچاره آمریکا را درمان کنید یاری به ایران پیشکش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید