کرونا، بعضی موزه های کشور را تعطیل کرد

به گزارش وبلاگ عینکی باهوش، مدیر کل موزه های کشور از تعطیلی موزه هایی اطلاع داد که در آن شهرها احتمال شیوع ویروس کرونا وجود دارد.

کرونا، بعضی موزه های کشور را تعطیل کرد

محمد رضا کارگر روز در گفت و گو با ایرنا با اعلام این خبر گفت: در شهرهایی که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، فعالیت های پیشگیری؛ از جمله تعطیلی مدارس و کاهش فعالیت های ورزشی اعلام شده، موزه ها نیز تعطیل می گردد. این موزه ها از جمله موزه ملی و دیگر موزه های تهران از امروز تعطیل هستند و تعطیلی تا آخر هفته ادامه خواهد داشت.

کارگر روز گذشته اعلام نموده بود، جلسه ای برای فعالیت موزه ها برگزار و نتایج آن اعلام می گردد. در نخستین قدم، موزه ملی ایران عصر شنبه (3 اسفند) در پیامی در صفحه اصلی سایت موزه به بازدیدکنندگان این موزه، به عنوان موزه مادر ایران برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا توصیه هایی کرد.

حدود 15 استان در معرض آسیب شیوع کرونا هستند؛ تهران و البرز، آذربایجان شرقی، اصفهان، لرستان، گیلان، استان مرکزی، گلستان، زنجان، همدان، قزوین، کردستان، سمنان و کرمانشاه از جمله استان هایی هستند که تا به امروز مواردی از شیوع ویروس کرونا در آنها گزارش شده است. به گفته کارگر این احتمال وجود دارد که تعطیلی موزه ها در استان های مختلف کشور، تمدید گردد و تعطیلی تا هفته های آینده ادامه پیدا کند.

ویروس کرونا از دی ماه گذشته تا کنون بیش از دو هزار قربانی گرفته است. تقریبا تمام جانباختگان از چین، کشوری که ویروس از آنجا شیوع پیدا کرد، هستند. پنج نفر نیز در ایران بر اثر ابتلا به این بیماری جان باخته اند. ایران بعد از چین دومین آمار فوتی کرونا در دنیا را دارد. بیماری جدید کرونا با نام کووید-19 از اوایل ماه دسامبر سال گذشته میلادی (دی ماه) در استان هوبی چین شیوع یافت و تا به امروز 75 هزار نفر را در این کشور مبتلا نموده و جان 2 هزار و 233 تن را گرفته است.

کیانوش دنیاپور رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز گذشته (شنبه) گفت: تعداد مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در ایران به 28 نفر و تعداد افراد فوت شده به پنح نفر رسید. کرونا همان آنفلوآنزای معمولی است و حداقل 50 سال است که این ویروس در دانشگاه های علوم پزشکی شناخته شده و چند سال قبل نیز با عنوان ویروس سارس گسترش یافت.

منبع: چمدان

به "کرونا، بعضی موزه های کشور را تعطیل کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا، بعضی موزه های کشور را تعطیل کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید