3 میلیون خانوار روستایی فاقد هرگونه بیمه، سال جاری از هر خانوار 1 نفر بیمه می گردد

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با اشاره به اینکه سه میلیون خانوار شناسایی گردیده کشاورز و روستایی فاقد هرگونه بیمه هستند، گفت: کوشش می کنیم سال جاری در هر خانوار یک نفر بیمه گردیده داشته باشیم.

3 میلیون خانوار روستایی فاقد هرگونه بیمه، سال جاری از هر خانوار 1 نفر بیمه می گردد

محمدرضا واعظ مهدوی در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به کوشش برای افزایش پوشش بیمه شدگان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان اظهار کرد: شواهد موجود حاکی از استقبال روستاییان برای عضویت در صندوق بیمه اجتماعی در ماه های اخیر است و امیدواریم روستاییان از امکانات خوب صندوق بیشتر مطلع گردیده و از آن بهره برداری نمایند.

وی اضافه کرد: افراد با پیوستن به صندوق بیمه اجتماعی، زمینه ایمنی اجتماعی خود را در هنگام پیری، سالخوردگی، حوادث و سوانح فراهم می نمایند.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با بیان اینکه طبق برنامه ششم توسعه باید همه جامعه هدف ما تحت پوشش بیمه قرار بگیرند، اظهار کرد: از مهمترین راهکارهای مقابله با تنش ها و چالش های اقتصادی برخورداری از چتر حمایتی بیمه است که ریسک ها را پوشش می دهد. لذا کوشش می کنیم در راستای تحقق هدف برنامه ششم توسعه، سال جاری در هر خانواده مشمول، دست کم یک نفر بیمه گردیده داشته باشیم. سه میلیون خانوار هستند که هیچگونه بیمه ای ندارند و در واقع از حدود شش میلیون خانوار روستایی شناسایی گردیده، تا کنون حدود یک میلیون و 650 هزار نفر به عضویت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان درآمده اند.

واعظ مهدوی در ادامه به سازوکار بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر اشاره نمود و گفت: نوع مشاغل کشاورزان و روستاییان به گونه ای است که معمولا فاقد کارفرما هستند. دولت برای تحت پوشش بیمه آوردن این قشر کوششگر، نقش کارفرمایی را برعهده گرفته و سهم حق بیمه کارفرمایی را می پردازد و هر کدام از افراد بر حسب میزان درآمدی که دارند حق بیمه پرداخته و به عضویت صندوق در می آیند. در واقع یک سوم حق بیمه را روستاییان و دوسوم را دولت می پردازد. وی در ادامه درباره قانون بازنشستگی پیش از موعد که به موجب آن بیمه شدگان می توانند با 10 سال سابقه پرداخت حق بیمه و 70 سال سن، تقاضای بازنشستگی نمایند، گفت: به موجب این قانون، تعدادی از افراد مشمول قانون گردیده و تقاضا داده اند که احکام مربوطه برای 18 هزار نفر صادر گردیده است و می توان گفت در حال حاضر فردی نداریم که تقاضا داده باشد اما پشت نوبت مانده باشد.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر همچنین یکی دیگر از اقدامات انجام گردیده در ماه های اخیر در راستای حفظ کرامت بیمه شدگان را صدور فیش حقوقی برای بازنشستگان دانست و گفت: چون بازنشستگان ما نیز حقوق ثابت دریافت می نمایند فیش حقوقی آنها می تواند به عنوان ضمانت بانکی مورد استفاده قرار بگیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "3 میلیون خانوار روستایی فاقد هرگونه بیمه، سال جاری از هر خانوار 1 نفر بیمه می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با 3 میلیون خانوار روستایی فاقد هرگونه بیمه، سال جاری از هر خانوار 1 نفر بیمه می گردد

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید