کری: تشکیل دولت وحدت ملی در افغانستان پیشنهاد اشرف غنی بود

به گزارش وبلاگ عینکی باهوش، وزیر امور خارجه سابق آمریکا گفته است که این اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان بود که پیشنهاد تشکیل دولت وحدت ملی را داد.

کری: تشکیل دولت وحدت ملی در افغانستان پیشنهاد اشرف غنی بود

به گزارش وبلاگ عینکی باهوش، به نوشته روزنامه ایندیپندنت، جان کری، وزیر امور خارجه سابق آمریکا در کتاب جدیدش نوشت، در پی انتخابات مناقشه برانگیز 2014 ریاست جمهوری افغانستان زمانیکه دو کاندیدا یعنی اشرف غنی و عبدالله عبدالله بر سر نتایج توافق نکردند، اشرف غنی پیشنهاد تشکیل دولت وحدت ملی را داد.

جان کری در این کتاب با عنوان هر روز، روز دیگری است به مساله تشکیل این دولت در افغانستان پرداخته و نوشته که نخستین بار این اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان بود که پیشنهاد مربوط را بیان کرد.

پیش از انتخابات ریاست جمهوری 2014 افغانستان، جان کری انتخابات ریاست جمهوری 2009 این کشور را نیز میانجی گری نموده بود که در آن حامد کرزای، به عنوان رئیس جمهوری انتخاب شد و عبدالله عبدالله نیز در آن کاندیدای پیشرو بود.

جان کری در بخشی از کتاب جدیدش نوشته که در نتیجه مذاکرات بر سر نتایج 2014، اشرف غنی به ناگاه پیشنهاد تشکیل دولت وحدت ملی را در افغانستان بیان کرد.

کری نوشت که از اشرف غنی خواسته بود تا به عبدالله قدرت واقعی در دولت وحدت ملی بدهد و در امور کشور وی را دخیل کند.

وزیر امور خارجه سابق آمریکا همچنین در این کتاب نوشته که اشرف غنی یک تکنوکرات، متمایل به غرب است و تجربه کمتری در امر سیاست دارد اما در عوض، عبدالله یک سیاستمدار خوب است که با امور داخلی افغانستان آشنایی دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کری: تشکیل دولت وحدت ملی در افغانستان پیشنهاد اشرف غنی بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کری: تشکیل دولت وحدت ملی در افغانستان پیشنهاد اشرف غنی بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید