2طلا و 6 برنز حاصل کوشش کاراته کاها در روز دوم

به گزارش وبلاگ عینکی باهوش، دومین روز رقابتهای قهرمانی آسیا با 2 مدال طلا و 6 برنز برای کاراته کاهای ایران بدست آمد.

2طلا و 6 برنز حاصل کوشش کاراته کاها در روز دوم

به گزارش وبلاگ عینکی باهوش و به نقل از فدراسیون کاراته، تیم ملی امید پسران که با تغییر برنامه برگزاری مسابقات در 3 وزن در دومین روز مسابقات کاراته قهرمانی آسیا در ماکاسار اندونزی به میدان رفت پیروز شد به 2 مدال طلا و یک برنز برسد.

در وزن 75-کیلوگرم، آرش علینژاد کاپیتان تیم ملی امید پسران ابتدا کاراته کایی از ژاپن را پس از تساوی در وقت قانونی مبارزه با نتیجه 5 بر 4 برد. در دومین مبازره پیروز شد نماینده سریلانکا را 8 بر صفر مغلوب کند. در سومین مبارزه کاراته کایی از اندونزی را 6 بر صفر برد و به فینال رسید. در فینال پیروز شد کاراته کای کشور چین را 6 بر یک مغلوب کرد و مدال طلا را از آن خود کرد.

در وزن 84-کیلوگرم، محمدرضا گیلان پور در اولین مبازره حریفی از هند را 8 بر صفر برد. در دومین باز مقابل نماینده قزاقستان 4 بر 3 به رجحان رسید و به فینال راه یافت. گیلان پور در فینال کاراته کای عربستانی را 6 بر یک شکست داد و صاحب مدال طلا شد.

در وزن 84+کیلوگرم، مهدی قراری زاده ابتدا نماینده تایلند را با نتیجه 8 بر صفر از پیش رو برداشت. سپس مقابل حریفی از عربستان 5 بر 2 نتیجه را واگذار کرد و در جدول رپه شارژ مقابل کاراته کایی از چین نهاده شد و 7 بر صفر این حریف را مغلوب کرد و به مدال برنز رسید.

فردا هم 3 نماینده تیم امید، امیررضا میرزایی، رضا عنایتی و علی مسکینی به میدان خواهند رفت.

همچنین امروز کاتای تیمی مردان ایران با ترکیب محمد جواد شریفیان، بهنام براتی و دانیال نواب صفوی به میدان رفت.

کاتای تیمی مردان ابتدا تیم سریلانکا را با 5 پرچم پشت سر گذاشت و در دومین مبارزه به مصاف تیم کاتای کشور میزبان رفت و با نتیجه نزدیک 3 بر 2 شکست خورد و به مدال برنز رسید.

در بخش دختران هم تیم ایران با ترکیب ستاره خاکپور، آرزو لونجی و محدثه نائجی در نخستین مبارزه با نماینده چین تایپه ملاقات کرد و 5 بر صفر به رجحان رسید. اما در دومین مبارزه مقابل تیم مالزی نتیجه را واگذار کرد و به مدال برنز دست یافت.

در رده سنی جوانان نیز، در وزن 76+کیلوگرم، مجید نیکوهمت در نخستین مبارزه برابر نماینده ژاپن پس از تساوی یک بر یک در وقت قانونی مبارزه با رای داوران در هانتی شکست خورد. در حالی که نیکوهمت عملکردی بهتری داشت و با وجود زدن ضربات متعدد داور امتیاز او را نادیده گرفته و به وی اخطار دارد و کاراته کا ژاپنی را برنده بیان کرد.

نیکوهمت با راهیابی حریف ژاپنی به فینال در جدول شانس مجدد به میدان رفت و ابتدا نماینده سریلانکا را 8 بر صفر شکست داد و در ادامه پیروز شد حریف قزاقستانی را 6 بر 2 مغلوب کند و به مدال برنز برسد.

در وزن 76- کیلوگرم، حمیدرضا نجاتی ابتدا نماینده سرلانکا را 8 بر صفر برد، در دومین مبارزه 8 بر صفر حریفی از هنگ کنگ را پشت سر گذاشت و در مبارزه سوم مقابل کاراته کایی از ژاپن نهاده شد و 8 بر صفر مغلوب گردید. نجاتی در رپه شارژ حریفی از عربستان را 2 بر یک برد و به مدال برنز رسید.

در وزن 61-کیلوگرم، مجتبی محمدی ابتدا کاراته کایی از سریلانکا را یک بر صفر مغلوب کرد. در دومین مبارزه 8 بر یک از سید حریفی از هنگ کنگ گذشت. در مبارزه سوم پیروز شد نماینده قزاقستان را 4 بر صفر شکست دهد و در بازی چهارم برابر اندونزی نهاده شد و در حالی که داوران امتیاز ماواشی و جودان محمدی را ندادند 3 بر 2 شکست خورد تا در رپه شارژ با حریف عربستانی مبارزه کند. محمدی پیروز شد نماینده عربستان را با نتیجه 12 بر 3 شکست دهد و به مدال برنز دست یابد.

در وزن 55-کیلوگرم، علیرضا خمسه مقابل نماینده اندونزی 2 بر صفر شکست خورد و با توجه به نرسیدن این کاراته کا به فینال خمسه هم از دور رقابتها کنار رفت.

در وزن 68-کیلوگرم، یحیی شهگل مقابل نماینده قزاقستان یک بر صفر باخت و با نرسیدن این کاراته کا شهگل هم از گردونه رقابتها حذف گشت.

با اتمام مبارزات نوجوانان و جوانان پسردر بخش کومیته تیم ایرن به 7 مدال (یک طلا و 6 برنز) دست یافت.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "2طلا و 6 برنز حاصل کوشش کاراته کاها در روز دوم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "2طلا و 6 برنز حاصل کوشش کاراته کاها در روز دوم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید