نماینده سابق مجلس: صلح هرمز دست بیگانگان را از منطقه کوتاه می نماید

به گزارش وبلاگ عینکی باهوش، یک فعال سیاسی گفت: طرح موضوع ابتکار صلح هرمز و تشکیل یک هیئتی متشکل از کشورهای حاشیه ای هرمز به همه کشورهایی که حق نظارت و اداره بر مرزهای آبی و خاکی خود را دارند یاری می نماید تا دست بیگانگان را از این محدوده کوتاه نمایند.

نماینده سابق مجلس: صلح هرمز دست بیگانگان را از منطقه کوتاه می نماید

ابراهیم نکو در گفت و گو با وبلاگ عینکی باهوش، در ارتباط با دستاوردهای سفر رئیس جمهور به نیویورک برای شرکت در اجلاس سالانه مجمع عمومی سازمان ملل، اظهار کرد: برخلاف بعضی که انتقاداتی به سفر کردن رئیس جمهور دارند؛ من نگاه دیگری دارم. به نظر من ایران سال جاری یک نوع حضور کم سابقه ، پررنگ و مقتدرانه ای در سازمان ملل داشت.

وی ادامه داد: هم رئیس جمهور و هم همراهان ایشان دیدارهای مهمی داشتند که در دنیا دیپلماسی بسیار حایز اهمیت است. حضور رئیس جمهور ایران در سازمان ملل و دیپلماسی فعالانه ای که با روئسای جمهور و عالی رتبگان غربی و غیر غربی داشت در مقابل کوشش بعضی کشورها برای منزوی کردن ایران بسیار مهم است؛ چرا که این حضور فعال، حقانیت جمهوری اسلامی ایران را به خوبی نمایان کرد.

این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی سپس گفت: از سوی دیگر این حضور فعال اصلی ترین دفاع جمهوری اسلامی ایران از حق و حقوق مردم کشورش در مقابل تهدیدها و تحریم های آمریکایی ها بود .

وی با اشاره به ارایه طرح صلح هرمز از سوی رئیس جمهور ایران گفت: صلح هرمز و تشکیل یک هیئتی متشکل از کشورهای حاشیه ای هرمز به همه کشورهایی که حق نظارت و اداره بر مرزهای آبی و خاکی خود را دارند یاری می نماید تا دست بیگانگان را از این محدوده کوتاه نمایند.

نکو سپس گفت: در این طرح نوین و مهم هشدارهایی نهفته است، که غربی ها حق دخالت در امور منطقه ای ما را ندارند. همچنین باید گفت این طرح هشداری به کشورهایی است که در منطقه هرمز منافع مشترک دارند ؛ در واقع به آن ها هشدار داده شد عمل و سیاست آنان نباید موجب حضور استکبار دنیای در منطقه ما بشود.

وی در انتها گفت: بعضی ها در داخل کشور خودمان احساس می نمایند رئیس جمهور باید ادبیاتی همچون ادبیات چندش آور ترامپ را می داشت؛ اما به نظرم روحانی هم شان و صندلی ملت ایران را به نمایش گذاشت و هم تدبیر نظام جمهوری اسلامی ایران را به دنیایان نشان داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "نماینده سابق مجلس: صلح هرمز دست بیگانگان را از منطقه کوتاه می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده سابق مجلس: صلح هرمز دست بیگانگان را از منطقه کوتاه می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید