یک ماشین رأی گیری در آمریکا در ملأ عام هک شد!

به گزارش وبلاگ عینکی باهوش، در حالی که آمریکا خود را برای انتخابات میان دوره ای آماده می نماید، یک کارشناس ثابت نموده که هک کردن و دست کاری نتایج آرای دستگاه های اخذ رأی کار چندان دشواری نیست.

یک ماشین رأی گیری در آمریکا در ملأ عام هک شد!

به گزارش وبلاگ عینکی باهوش، به نقل از دویچه وله، یکی از کارشناسان علوم کامپیوتری با انجام یک نمایش زنده نشان داده است که هک کردن و دست کاری نتایج رأی گیری توسط این ماشین ها کار سخت و ناممکنی نیست. این کارشناس، جی الکس هالدرمن نام دارد و استاد علوم کامپیوتر در دانشگاه میشیگان است.

هالدرمن در کنفرانس ام تک یک ماشین اخذ رأی را به نمایش گذاشت؛ ماشینی واقعی که تا چند روز پیش عملا در انتخابات اوهایو از آن استفاده گردیده بود. در این نمایش زنده او دو گزینه برای انتخاب در نظر گرفته بود: جورج واشنگتن و ژنرال بندیکت آرنولد.

ژنرال آرنولد از نظر آمریکایی ها فردی خائن به میهن به حساب می آید. او کسی بوده که در جریان جنگ استقلال در آمریکا به بریتانیایی ها پیوسته بود.

هالدرمن در کنفرانس ام تک از شرکت نمایندگان در این کنفرانس درخواست کرد که به وسیله این ماشین اخذ رأی بین این دو گزینه یکی را انتخاب نمایند. سه نفر در این انتخابات شرکت کردند و هر سه به جورج واشنگتن رأی دادند. پس از خاتمه رأی گیری، هالدرمن نتیجه انتخابات را نشان داد؛ نتیجه ای باور ناکردنی.

ماشین اخذ رأی نتیجه انتخابات را دو بر یک به سود ژنرال آرنولد ثبت نموده بود.

هالدرمن گفت که او با اضافه نمودن یک بدافزار ماشین را هک نموده است. نکته مهم در این بین این است که پس از خاتمه رأی گیری هیچ نشانه و اثری از هک شدن ماشین به جای نمی ماند و کسی متوجه دست کاری در نتایج انتخابات نمی گردد.

هالدرمن در عین حال اضافه نمود که سیستم این ماشین های اخذ رأی حفره های امنیتی بسیاری دارد و او تنها با بهره دریافت از یکی از حفره امنیتی موفق به هک کردن نتایج ماشین گردیده است.

این رویداد نشان می دهد نفوذ به این دستگاه ها و دست کاری نتایج به دست آمده کار ناممکنی به شمار نمی آید.

آنچه هالدرمن با نمایش زنده خود بر روی یکی از ماشین های اخذ رأی نشان داد، حکایت از امکان دخالت مستقیم هکرهای روس در نتایج انتخابات دارد.

این استاد علوم کامپیوتری در سخنرانی خود در کنفرانس یاد گردیده گفت که اگر او توانسته ماشین اخذ رأی را هک کند و نتایج آرای گردآوری گردیده را دست کاری کند، پس انجام چنین کاری توسط هکرهای دیگر از جمله توسط هکرهای روس نیز ممکن بوده است.

هالدرمن پیش تر گفته بود که معتقد است، طبق مدارکی که به دست آورده ، نتایج انتخابات ریاست جمهوری 2016 در این سه ایالت هک گردیده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "یک ماشین رأی گیری در آمریکا در ملأ عام هک شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک ماشین رأی گیری در آمریکا در ملأ عام هک شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید