افتتاح یک مدرسه با حضور وزیر آموزش و پرورش در ایوانکی سمنان

به گزارش وبلاگ عینکی باهوش، در آیینی با حصور سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش یک آکادمی 9 کلاسه در ایوان کی گرمسار افتتاح شد.

افتتاح یک مدرسه با حضور وزیر آموزش و پرورش در ایوانکی سمنان

به گزارش خبرنگار وبلاگ عینکی باهوش، سعید هژبری، مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان سمنان در این آیین اظهار کرد: این پروژه به صورت مشارکتی با خانواده خیر زنده یاد سیده فاطمه فرحزادی آماده بهره برداری گردیده است.

وی از خیرین به عنوان یک پشتوانه عظیم برای تعلیم و تربیت نام برد و ادامه داد: باید قدر این پشتوانه عظیم مردمی باشیم.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان با بیان اینکه این آکادمی 9 کلاسه در 1995 متر ساخته گردیده است، اضافه کرد: بیش از 2 میلیارد و 400 میلیون تومان برای این پروژه هزینه گردیده که 800 میلیون تومان آن از سوی خانواده فرحزادی تامین گردیده است. در این مدرسه بانوی خیراندیش مرحومه فرحزادی سهم الارث فرزند خود را برای ساخت این مدرسه هزینه نموده است.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان با بیان اینکه استان سمنان از قدیم به عنوان دارالمرحمه شناخته می گردیده توضیح داد: مردم این دیار همیشه در زمینه مدرسه سازی، انفاق و ایثار سابقه و کارنامه درخشانی داشته اند.

وی با اشاره به مشارکت بالای خیرین مدرسه ساز در استان سمنان گفت: میانگین مشارکت خیرین مدرسه ساز در کشور 30 درصد و در استان سمنان 45 درصد است و این نشان می دهد مردم استان در این امر مشارکت بالایی دارند.

هژبری با اشاره به پروژه های آماده افتتاح در سال تحصیلی جدید گفت: برای مهر امسال 14 پروژه آموزشی و ورزشی با 18 هزار مترمربع زیربنا به بهره برداری می رسد. برای بهره برداری از این 14 پروژه 223 میلیارد ریال هزینه گردیده که در مجموع 88 میلیارد ریال آن توسط خیرین استان تامین گردیده است.

به گزارش وبلاگ عینکی باهوش بطحایی وزیر آموزش و پرورش پیش از افتتاح این پروژه در معیت معاون سیاسی استاندار و نماینده مردم گرمسار با حضور در گلزار شهدای گمنام ایوانکی به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "افتتاح یک مدرسه با حضور وزیر آموزش و پرورش در ایوانکی سمنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح یک مدرسه با حضور وزیر آموزش و پرورش در ایوانکی سمنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید